Jak wiele kont społecznościowych potrzebuje moja firma?

Od: Piotr - Kraków
Zajmuję się orga­ni­za­cją even­tów; w tej branży nowo­cze­sne media świet­nie się spraw­dzają. Miałem konto na Naszej Klasie, teraz pro­wa­dzę Facebooka, ale tych stron jest dużo wię­cej (Golden line, Profeo, Twitter, LinkedIn, Flickr, Grono...). Czy powi­nie­nem się nimi zajmować?
Odpowiedz na pytanie
Powiadom o nowej odpowiedziavatar

Odpowiedź eksperta

Od: Adam Krauza
0
osób uznało odpowiedź
za pomocną

To bardzo ważne pytanie! Przede wszystkim, warto jest zachować zimną krew.
Tak, jak nie da się całego czasu poświęcić na maile czy telefony, nie można dopuścić, by wirtualna obecność firmy przeważyła nad tą rzeczywistą, przynoszącą zyski.
Dobrym zwyczajem jest wyznaczenie sobie „dni lub godzin społecznościowych” w firmie – nie tyle poświęconych im w całości, co będących jedynymi, w których będziesz się nimi zajmował.

Wybór platform społecznościowych to nieco inna sprawa; generalnie, warto być tam, gdzie Twoi klienci. Jeśli nie korzystają oni raczej z Twittera, po co się angażować? Podobnie, jeśli nie miałbyś wystarczającej ilości nowych wiadomości, by zapewnić swojemu kontu odpowiedni ruch. Lepiej jest nie mieć konta w ogóle, niż publikować takie, na którym miesiącami nic się nie dzieje.

Innym problemem mogą być zaproszenia z  portali, na których nie planowałeś być obecny. Zalecamy tu rygorystyczne podejście; tam, gdzie nie budujemy - regularnie i wytrwale - wizerunku, nie zaglądamy w ogóle. Nie warto podejmować ryzyka, że ktoś zobaczy nas tylko od tej słabszej strony.

Aby dokonać właściwego wyboru w społeczności, po prostu mierz dokładnie zwrot z inwestycji w portale społecznościowe i angażuj się tam, gdzie się to opłaca. 

Podobne tematy
Podobne pytania
Kategorie
Na górę
Która społeczność wydaje Ci się lepsza?
Zagłosuj, klikając jedną z poniższych opcji.

Pytania&Odpowiedzi
Przydatne reguły

Jak zgłaszać pytanie?
Każdego tygodnia wybierzemy kilka pytań, do których przygotujemy odpowiedzi. Zgłaszając pytanie, pamiętaj o umieszczeniu aktualnego adresu mail oraz numeru telefonu. Jeśli nie życzyłbyś sobie ich ujawniania, prosimy o odpowiednią adnotację (i podanie pseudonimu).

Staramy się, by nasze odpowiedzi mogły występować jako wyczerpujące i wiarygodne źródło informacji, oraz by nie trzeba było czekać na nie zbyt długo. Oto kilka wskazówek, jak dobrze przygotować pytanie:
  • pisz precyzyjnie i jasno. Trudno jest przygotować przydatną odpowiedź na niekonkretne pytanie.
  • zachowaj kulturę i takt. Nie zadawaj pytań, które mogą być uznane za obraźliwe.

Jak tworzyć odpowiedzi?
Twoja odpowiedź powinna być pomocna i godna zaufania.
  • skupiaj się na tym, na czym się znasz. Odpowiadaj na pytania związane z Twoją specjalnością.
  • szukaj dodatkowych źródeł, by powiększyć wartość odpowiedzi, ale nie prezentuj cudzych ustaleń jako własnych. Cytuj źródła.
  • nie atakuj społeczności poprzez publikacje mogące naruszyć czyjeś uczucia bądź łamiące prawo.

Jak wybieramy najlepsze odpowiedzi?
Zadane pytanie pozostaje «otwarte» przez pięć dni, zanim otrzyma odpowiedź. Przez ten czas zadający pytanie może spośród udzielonych wskazać «Najlepszą Odpowiedź», bądź «Brak Najlepszej Odpowiedzi» w przypadku, gdy nie znajdzie poszukiwanej informacji.

Wówczas, jako «Najlepsza» automatycznie wyróżniana jest odpowiedź, która otrzyma najwięcej pozytywnych głosów.

Jeżeli żadna odpowiedź nie otrzyma pozytywnej oceny, albo odpowiedzi w ogóle się nie pojawią, pytaniu automatycznie przypisywana jest opcja «Brak Najlepszej Odpowiedzi».

Czym są pytania bezpośrednie?
Możesz zadać pytanie nie tylko nam, ale i innemu członkowi forum. Wystarczy, że klikniesz na odpowiednią ikonkę na profilu danego autora. Odpowiedź otrzymasz na swoje konto; zarówno ona, jak i pytanie nie będą widoczne dla osób postronnych. Tak działają pytania bezpośrednie.
Utrapienia z marketingiem?
Zadaj pytanie
Tu możesz liczyć na darmową
odpowiedź od ekspertów
Metafora
koncepcyjna
Nadajemy sens i rozu­miemy nowe kon­cep­cje przez porów­na­nie ich do innych, które zna­li­śmy już wcześniej.
Czy wyko­rzy­stu­jesz obra­zo­wa­nie lub suge­stywny język, by wyja­śnić trudne poję­cia?

Pomóż ludziom zro­zu­mieć Twój prze­kaz poprzez nakre­śle­nie dosłow­nej lub ukry­tej prze­no­śni. Wykorzystaj to sko­ja­rze­nie, by pomóc ludziom zro­zu­mieć poję­cie i wpły­nąć na to, jak jest ono postrzegane.
Kliknij lubię to na
Pytanie.
Pomóż nam znaleźć właściwą odpowiedź na poniższe pytanie.
Twoja odpowiedź:

Imię (nick):
Adres eMail:
Źródła:
Chcesz załączyć obrazek do odpowiedzi? - Kliknij tutaj.
Twoje pytanie.

edytuj
Opisz kontekst pytania:
Imię (nick):
Adres eMail:
Otrzymaj ofertę