Czy promocja strony internetowej na Facebooku i Twitterze to zawsze dobry pomysł na poprawę pozycji w rankingach Google?

Od: Zbigniew - Władysławowo.
Staram się wypro­mo­wać punkt sprze­daży świe­żych owo­ców morza i restau­ra­cję na wybrzeżu we Władysławowie. Nie zna­la­złem zbyt wielu ludzi, któ­rzy uży­wają Twittera czy Facebooka do pro­mo­wa­nia tego rodzaju biz­nesu. Czy będzie to warte poświę­co­nego czasu? Jedną z zalet Twittera jest według mnie to, że posty można wyświe­tlać na stro­nie, co daje wię­cej tre­ści dyna­micz­nych, co z kolei spra­wia, że indek­su­jący bot Google wraca do strony czę­ściej, mam rację? Czy korzy­sta­nie z por­tali spo­łecz­no­ścio­wych przy two­rze­niu lin­ków ma wię­cej dobrych stron?
Odpowiedz na pytanie
Powiadom o nowej odpowiedziavatar

Odpowiedź eksperta

Od: Adam Krauza
0
osób uznało odpowiedź
za pomocną

Jeżeli inni nie używają Twittera czy Facebooka... cóż, postaraj się wykorzystać to na swoją korzyść... myśląc nieszablonowo. Na przykład, mógłbyś założyć konto na Twitterze, poinformować o nim swoich klientów zarówno on-line, jak i off-line, a potem skorzystać z niego do komunikacji z klientami, aby informować ich o swoich produktach. Np.: "Właśnie przyszła dostawa pięknych tuńczyków błękitnopłetwych. Chcecie wiedzieć co można z nich przyrządzić? (link do przepisu na tuńczyka błękitnopłetwego na twojej stronie)".

W ten sposób:
1) W tweecie jest link do twojej strony, który może być wielokrotnie udostępniany i przekazywany;
2) Dajesz znać klientom, że masz realny produkt, który mogą kupić w punkcie lub zjeść w twojej restauracji... Może niektórzy wejdą na stronę, aby zarezerwować stolik.

Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek działania społecznościowe, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na temat obliczania zwrotu z inwestycji w reklamę na Facebook i Twitter.

Podobne tematy
Podobne pytania
Kategorie
Na górę
Która społeczność wydaje Ci się lepsza?
Zagłosuj, klikając jedną z poniższych opcji.

Pytania&Odpowiedzi
Przydatne reguły

Jak zgłaszać pytanie?
Każdego tygodnia wybierzemy kilka pytań, do których przygotujemy odpowiedzi. Zgłaszając pytanie, pamiętaj o umieszczeniu aktualnego adresu mail oraz numeru telefonu. Jeśli nie życzyłbyś sobie ich ujawniania, prosimy o odpowiednią adnotację (i podanie pseudonimu).

Staramy się, by nasze odpowiedzi mogły występować jako wyczerpujące i wiarygodne źródło informacji, oraz by nie trzeba było czekać na nie zbyt długo. Oto kilka wskazówek, jak dobrze przygotować pytanie:
  • pisz precyzyjnie i jasno. Trudno jest przygotować przydatną odpowiedź na niekonkretne pytanie.
  • zachowaj kulturę i takt. Nie zadawaj pytań, które mogą być uznane za obraźliwe.

Jak tworzyć odpowiedzi?
Twoja odpowiedź powinna być pomocna i godna zaufania.
  • skupiaj się na tym, na czym się znasz. Odpowiadaj na pytania związane z Twoją specjalnością.
  • szukaj dodatkowych źródeł, by powiększyć wartość odpowiedzi, ale nie prezentuj cudzych ustaleń jako własnych. Cytuj źródła.
  • nie atakuj społeczności poprzez publikacje mogące naruszyć czyjeś uczucia bądź łamiące prawo.

Jak wybieramy najlepsze odpowiedzi?
Zadane pytanie pozostaje «otwarte» przez pięć dni, zanim otrzyma odpowiedź. Przez ten czas zadający pytanie może spośród udzielonych wskazać «Najlepszą Odpowiedź», bądź «Brak Najlepszej Odpowiedzi» w przypadku, gdy nie znajdzie poszukiwanej informacji.

Wówczas, jako «Najlepsza» automatycznie wyróżniana jest odpowiedź, która otrzyma najwięcej pozytywnych głosów.

Jeżeli żadna odpowiedź nie otrzyma pozytywnej oceny, albo odpowiedzi w ogóle się nie pojawią, pytaniu automatycznie przypisywana jest opcja «Brak Najlepszej Odpowiedzi».

Czym są pytania bezpośrednie?
Możesz zadać pytanie nie tylko nam, ale i innemu członkowi forum. Wystarczy, że klikniesz na odpowiednią ikonkę na profilu danego autora. Odpowiedź otrzymasz na swoje konto; zarówno ona, jak i pytanie nie będą widoczne dla osób postronnych. Tak działają pytania bezpośrednie.
Utrapienia z marketingiem?
Zadaj pytanie
Tu możesz liczyć na darmową
odpowiedź od ekspertów
Przypadkowe
nagrody
Losowe wyna­gro­dze­nia są sil­nymi moty­wa­to­rami. Rzadkie i nie­prze­wi­dy­walne, nie koli­dują z wewnętrzną motywacją.
Co możemy roz­da­wać w loso­wych odstę­pach czasu, żeby wspie­rać pozy­tywne zacho­wa­nia albo po pro­stu nagra­dzać kogoś za zalo­go­wa­nie się?

Nagrodami mogą być pochwały, wir­tu­alne dobra, punkty, które można na coś wymie­nić itd. – jed­nak nie mogą być przy­zna­wane w prze­wi­dy­walny sposób.
Kliknij lubię to na
Pytanie.
Pomóż nam znaleźć właściwą odpowiedź na poniższe pytanie.
Twoja odpowiedź:

Imię (nick):
Adres eMail:
Źródła:
Chcesz załączyć obrazek do odpowiedzi? - Kliknij tutaj.
Twoje pytanie.

edytuj
Opisz kontekst pytania:
Imię (nick):
Adres eMail:
Otrzymaj ofertę